Dnia 5 listopada 2018 roku, w kościele bł. Doroty z Mątów w Gdańsku-Jasieniu, siedzibie piątego oddziału Bractwa Świętego Pawła, odbyła się kolejna Msza Święta w intencji mężczyzn. Po Mszy konferencję wygłosił gość miesiąca, ks. Piotr Przyborek, biblista, wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym oraz twórca Szkoły Biblijnej. Tematem konferencji była „Wiara w Piśmie Świętym”.


W niedzielę, 28 października 2018 roku, w parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie powstał ósmy oddział Bractwa Świętego Pawła. Na każdej Mszy Świętej Słowo Boże głosił założyciel Bractwa – ks. Krzysztof Ławrukajtis. Bracia włączali się w dzieło ewangelizacji służąc przy Stole Pana, głosząc świadectwo, a po Mszy zapraszając na spotkanie formacyjne. Duszpasterzem Oddziału został ks. Proboszcz Łukasz Patoń CM. Spotkania odbywać się będą we wtorki po wieczornej Mszy św. o 19.00 w Domu Misyjnym (wejście od strony biura parafialnego).


We czwartek, 11 października 2018 roku, w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie, gościliśmy w Bractwie św. Pawła ks. Jana Perszona, profesora teologii fundamentalnej, religiologii i misjologii. Po wieczornej Mszy świętej i różańcu, na konferencji pt. „Wyznanie wiary”, ks. Perszon przedstawił zarys kształtowania się Credo, czyli Wyznania Wiary ujednoliconego na Soborze w Konstantynopolu w 381 roku.


© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group