Jesteśmy już po pierwszym tygodniu formacji w roku GŁOSZENIE. Temat SPOTKANIE Z BOGIEM uruchomił dyskusje w męskim gronie. Jakże często my faceci, mając twarde karki, patrzymy w stronę Boga dopiero po upadku? Czy widzę, że Bóg zawsze wyciąga do mnie dłoń?
Szczególnie mocne były indywidualne świadectwa o spotkaniu Jezusa, o doświadczeniu Jego mocy w życiu, w małżeństwie, w ojcostwie, w pracy. Były świadectwa braci, ale i świadectwo księży, którzy przynoszą nam Jezusa w Eucharystii.

Męska formacja katolicka archidiecezji gdańskiej - Bractwo św Pawła zaprasza na mszę świętą dla mężczyzn z konferencją ks. Ireneusza Stożyńskiego, w czwartek 10 października o godz. 19.00 w dolnym kościele p.w. św Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie, przy ul. Cieszyńskiego 1.

Temat konferencji: NIE NIEWOLNIK, A SYN. Przyjrzymy się męskim relacjom z Bogiem, relacji ojca z synem. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie relacji ojciec - syn wraz z indywidualnym błogosławieństwem.

Zapraszamy już na kolejne spotkania - w przyszłym tygodniu spotkanie otwarte dla wszystkich mężczyzn, nie tylko dla Bractwa.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn: każdy z nas jest synem, a może również ojcem. Niech to spotkanie pomoże nam dostrzec swoje Boże synostwo i uleczyć rodzinne rany.
Po spotkaniu agapa i możliwość poznania Bractwa św. Pawła.

 


CO CZYTAĆ, GDZIE BYWAĆ w tygodniu 30.09-04.10.2019

RUSZAMY W TYM TYGODNIU NA CAŁEGO !

Z Panem Jezusem początek roku formacyjnego może być tylko wspaniały. I taki był. Dziekujemy Gdańskiemu Seminarium Duchownemu - GSD za czwartkową gościnę i mszę świętą z księżmi Janem i Michałem w Kaplicy NMP, jakże związaną z polskością ziemi gdańskiej.
Z braćmi śpiewającymi ku Jego chwale na Eucharystii i radującymi się ze spotkania z Nim i nawzajem, odczuliśmy jeszcze mocniej temat roku formacyjnego 2019 / 2020:
G Ł O S Z E N I E
1 Kr 16,23-24 "Śpiewajcie Panu, wszystkie krainy, z dnia na dzień głoście Jego zbawienie!
Rozgłaszajacie Jego chwałę wśród pogan, Jego cuda - wśród wszystkich narodów"
Moc męskiego śpiewu jest tylko ułamkiem siły Boga, jak nam przypomina napis na bluzach Bractwa
"Ef 6,10 Bądźcie mocni w Panu, siłą Jego potęgi"

Już w przyszłym tygodniu ruszamy z formacją. Proszę koniecznie przeczytać Iz 17, Mk 9,29 - to nie jest łatwy tekst, ale dobrze nas wprowadzi w formację w tym roku.

Spotkania w oddziałach odbywają się wg następującego grafiku (msze święte nie są obowiązkowe, ale to szczyt formacji bractwa = najbliższa relacja z Jezusem, więc zawsze zachęcamy do udziału):
Gdańsk Chełm: czwartek, msza św. o 18.00, spotkanie ok. 18.45, po mszy św. aula JP2 dolny kościół.
Gdańsk Przymorze: środa, msza św. o 18.30, spotkanie ok.19.15, po mszy św. salka w dolnym kościele (wg grafiku do końca 2019 roku, potem prawdopodobnie powrót do spotkań we wtorki).
Gdańsk Jasień: poniedziałek, msza św. o 18.00, spotkanie ok.19.00 w bibliotece.
Gdynia NSPJ: czwartek, msza św. o godz 18.00, spotkanie ok 18.45 salka dolny kościół.
Kolbudy: środa, msza św. o godzinie 18.00, spotkanie ok. 18.30.
Sopot Brodwino: wtorek, msza św. o godz 18.00, spotkanie ok 18.45 po mszy św. w salce w domu katechetycznym.

Prosimy o modlitwę za wszystkich księży posługujących Bractwu i za wszystkich braci, byśmy byli wiernymi świadkami radości w Jezusie i byśmy - jak mówił do nas ks. Jan - byli jednością w Duchu Świętym, panującymi nad sobą, by godnie głosić Dobrą Nowinę.

Błogosławieństw i dziękujemy Wam za wspólnotową Eucharystię.
https://gdansk.gosc.pl/doc/5883677.Glosic-Dobra-Nowine-jak-Apostol-narodow

 


© 2020 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group