o nas

Bractwo świętego Pawła to męska formacja działająca na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Mężczyźni to praktycy i potrzebują konkretnego narzędzia by poznać i przybliżyć do Boga. Portal Tożsamość.net, prowadzony z inicjatywy Bractwa, ma im to ułatwić. Jest on skierowany do mężczyzn pragnących osiągnąć dojrzałość duchową i intelektualną, która uwidoczni się w postawie odpowiedzialności za swoją rodzinę, parafię, środowisko i ojczyznę. Zaadresowany jest do odbiorców w każdym wieku, na różnych etapach życia i powołania.

Misją portalu Tożsamość.net jest głoszenie Ewangelii, szerzenie wartości zgodnych z nauką Kościoła Katolickiego, wartości patriotycznych oraz tych, związanych z poszanowaniem godności i praw człowieka. Pragniemy „otworzyć wrota Kościoła” i pokazać, że Bóg jest w historii naszego życia nie tylko na niedzielnej Eucharystii ale obecny na co dzień.

Mamy nadzieję, że pomożecie nam stworzyć „niezbędnik duchowości mężczyzny”, zapraszamy do komentowania, udostępniania, podsyłania nam ciekawych artykułów i zapraszania do współpracy dobrych autorów. Wierzymy, że jakość Kościoła w Polsce zależy od naszego zaufania Bogu i zaangażowania w tworzenie wspólnoty Kościoła w naszej ojczyźnie.

Prosimy was o wsparcie, to dzieło nie jest w stanie istnieć bez wsparcia modlitewnego, jak również finansowego.

 


© 2020 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group