Losy duszpasterstwa w wojsku stanowią nierozłączną część historii państwa polskiego. Naturalną konsekwencją przyjęcia chrztu przez Mieszka były późniejsze wzmianki średniowiecznych pisarzy o udziale duchownych w bitwach i wojnach. Rycerze w epoce Piastów i Jagiellonów podkreślali, jak ważna jest dla nich religia i wiara, prosząc o modlitwę duszpasterzy i śpiewając Bogurodzicę przed walką. Podobnie było w późniejszym okresie, m.in. w czasie powstań i wojen, gdy żołnierze domagali się Mszy i spowiedzi, podkreślając, jak bardzo jest to ważne w tym trudnym czasie. Przez wieki wiara odgrywała istotną rolę w życiu żołnierzy. Naturalną zatem konsekwencją było powstanie struktury, która formalizowałaby działalność kapelanów w wojsku.


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dedykowany specjalnie dla nich. Naszą misją jest rozwój mężczyzn - aby byli głową rodziny.

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męska formacja działająca na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.01.25 godzina 18.00 - Święto Patronalne Bractwa

Wielkimi krokami zbliża się data 25 stycznia 2018 roku. Jest to nasze święto patronalne, nasz odpust. Będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego św. Patrona. Jednak trochę inny charakter będzie miało spotkanie. Zapraszamy na te szczególne świętowanie…
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group