W dzisiejszych czasach pojawiło się takie sformułowanie jak katocelebryta. Dziwne, ale myślę, że dość prawdziwe. Wiele osób obraża się, słysząc taki epitet w stosunku do siebie. Też bym się obraził. Natomiast za takiego zadufanego w sobie, niemówiącego nic nowego showmana, miałem wielkiego ewangelizatora, Witka Wilka. Na pewno jest to krzywdzące przekonanie, tym bardziej, że spotkałem go jedynie raz osobiście, słuchałem go co najwyżej dwa razy, z czego raz będąc bardzo zmęczony.


W dzisiejszym świecie, który szybko pędzi naprzód, bardzo łatwo jest stracić tożsamość lub „rozcieńczyć” ją w światowym trendzie interesowności, konformizmu, synkretyzmu i selektywności, tworząc w ten sposób coś wygodnego, ale czy prawdziwego? Czy w ten sposób nie próbujemy oszukiwać samych siebie, starając się godzić wszystko ze wszystkim? Czy jest to w ogóle możliwe? Czy w przyszłości taka postawa nie obróci się przeciwko nam?


Wieczór jak co dzień – za oknem już ciemno, zbliżają się Święta, a wraz z nimi wyjazd. Siadam do pisania tekstu z pustką w głowie, bo i co mądrego czy roztropnego mogę opowiedzieć? A jednak gdzieś wcześniej się zobowiązałem, kogoś natchnęło, by napisał do mnie, a ja się zgodziłem. I gdzieś jest we mnie to poczucie, że zostało mi to zadane, żeby podzielić się swoim sposobem przeżywania wiary.


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dedykowany specjalnie dla nich. Naszą misją jest rozwój mężczyzn - aby byli głową rodziny.

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męska formacja działająca na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.01.25 godzina 18.00 - Święto Patronalne Bractwa

Wielkimi krokami zbliża się data 25 stycznia 2018 roku. Jest to nasze święto patronalne, nasz odpust. Będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego św. Patrona. Jednak trochę inny charakter będzie miało spotkanie. Zapraszamy na te szczególne świętowanie…
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group