W ostatnich tygodniach dużo mówi się o grzesznej stronie Kościoła, szczególnie o grzechach jego pasterzy, próbując pokazać niedoskonałość instytucji, która za swojego założyciela uważa samego Jezusa. Z odpowiedzią przychodzi liturgia słowa XXVII niedzieli zwykłej mówiąca o nierozerwalności małżeństwa. Co to ma wspólnego z Kościołem? Oprócz instytucjonalnego istnieje bowiem wspólnotowy wymiar Kościoła, na pierwszy rzut oka ukryty, ale dla właściwego zrozumienia, czym jest Kościół – fundamentalny.


„Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami”. (Rz 8,26)

            Niezwykłe spotkanie dobiegło końca – Archanioł Gabriel spełnił swoją misję, a młodziutka Miriam z Nazaretu zgodziła się na niezwykły plan swego Stwórcy, mówiąc: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa” (Łk 1,38). Wydarzyła się rzecz nie do pojęcia. Z własnej woli Bóg zechciał stać się dzieckiem w kobiecym łonie. Maryja zapewne nie mogła zrozumieć niepojętej tajemnicy Wcielenia, ale całkowicie i z wielkim zaufaniem otworzyła się na działanie Ducha Świętego w swoim życiu.


Zapraszamy na cykl trzech tekstów o Maryi jako Świątyni Ducha Świętego. Niech będą one dla nas przygotowaniem do nadchodzącej uroczystości Pięćdziesiątnicy, a także powodem do tego, by zastanowić się w maju – miesiącu Maryi – nad potrzebą rozwijania relacji z Bożą Rodzicielką w życiu duchowym każdego mężczyzny.


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group