Wyjdź na pustynię!

Pustynia to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi mi do głowy, kiedy słyszę hasło „Wielki Post”. Jest to miejsce, w którym brakuje wszystkiego, od wody począwszy na pożywieniu skończywszy. Mimo to pustynia jest w historii zbawienia miejscem szczególnym, ponieważ:

1. według wszystkich starożytnych religii bliskowschodnich jest to region tak niegościnny, że jedynie demony i wszelkie inne zło może tam mieszkać (Mt 12,43),
2. jest miejscem spotkania z Bogiem (Wj 3,1-6),
3. jest terenem próby narodu wybranego (Pwt 8,2),
4. jest obszarem schronienia dla Eliasza (1 Krl 19,4) i Dawida (1 Sm 23,14),
5. jest przestrzenią modlitwy dla Jana Chrzciciela (Mt 3,1; Mk 1,4; Łk 3,2) i Jezusa (Mk 1,35; Łk 4,1-2; Łk 5,16),

Jaki jednak wniosek z tego wszystkiego na Wielki Post? A może już go powoli dostrzegasz? Dla mnie pustynia jest miejscem formacji, do którego będziemy wracać przez całe nasze życie – aż do jego końca.

Początek jest trudny, ponieważ trzeba wywalić z tego miejsca wszelkie zło i demony, które tam są. To znaczy powiedzieć sobie: nie chcę już dłużej żyć tak jak dotychczas. To jest pierwszy i najważniejszy krok. Od tego wszystko się zaczyna.

Drugi etap to spotkanie z Bogiem, który wskazuje Twoje powołanie i zaprasza do tego, abyś je zrealizował. Zapewnia jednocześnie, że będzie z Tobą.

Trzeci etap jest chyba najtrudniejszy – to próby. Musisz zmagać się ze wszystkimi trudnościami jakie napotkasz na swojej drodze.

Kolejny, czwarty krok to powroty do bezpiecznego obszaru, na którym można się schronić, aby zebrać siły i na nowo wyruszyć do walki.

Piąty etap jest dojrzałością i momentem, w którym możesz powiedzieć: jestem gotowy na przyjęcie Chrystusa, który nadchodzi wraz ze swoją nauką.

Zapraszam w podróż po pustynnych bezdrożach Biblii, od których tak naprawdę wszystko się zaczyna.


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Nadchodzące wydarzenia

There are no up-coming events

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2019 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group