Wyjdź na pustynię!

Pustynia to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi mi do głowy, kiedy słyszę hasło „Wielki Post”. Jest to miejsce, w którym brakuje wszystkiego, od wody począwszy na pożywieniu skończywszy. Mimo to pustynia jest w historii zbawienia miejscem szczególnym, ponieważ:

1. według wszystkich starożytnych religii bliskowschodnich jest to region tak niegościnny, że jedynie demony i wszelkie inne zło może tam mieszkać (Mt 12,43),
2. jest miejscem spotkania z Bogiem (Wj 3,1-6),
3. jest terenem próby narodu wybranego (Pwt 8,2),
4. jest obszarem schronienia dla Eliasza (1 Krl 19,4) i Dawida (1 Sm 23,14),
5. jest przestrzenią modlitwy dla Jana Chrzciciela (Mt 3,1; Mk 1,4; Łk 3,2) i Jezusa (Mk 1,35; Łk 4,1-2; Łk 5,16),

Jaki jednak wniosek z tego wszystkiego na Wielki Post? A może już go powoli dostrzegasz? Dla mnie pustynia jest miejscem formacji, do którego będziemy wracać przez całe nasze życie – aż do jego końca.

Początek jest trudny, ponieważ trzeba wywalić z tego miejsca wszelkie zło i demony, które tam są. To znaczy powiedzieć sobie: nie chcę już dłużej żyć tak jak dotychczas. To jest pierwszy i najważniejszy krok. Od tego wszystko się zaczyna.

Drugi etap to spotkanie z Bogiem, który wskazuje Twoje powołanie i zaprasza do tego, abyś je zrealizował. Zapewnia jednocześnie, że będzie z Tobą.

Trzeci etap jest chyba najtrudniejszy – to próby. Musisz zmagać się ze wszystkimi trudnościami jakie napotkasz na swojej drodze.

Kolejny, czwarty krok to powroty do bezpiecznego obszaru, na którym można się schronić, aby zebrać siły i na nowo wyruszyć do walki.

Piąty etap jest dojrzałością i momentem, w którym możesz powiedzieć: jestem gotowy na przyjęcie Chrystusa, który nadchodzi wraz ze swoją nauką.

Zapraszam w podróż po pustynnych bezdrożach Biblii, od których tak naprawdę wszystko się zaczyna.


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group