W działalności i formacji Bractwa Świętego Pawła patriotyzm zajmuje szczególną miejsce. Dość powiedzieć, że w początkach istnienia tej męskiej formacji miał on stanowić istotę jej działania, aby ostatecznie zająć właściwe, jak się wydaje, miejsce, stając się podporą działań, które mają na celu nieustanne zbliżanie się do Boga, również poprzez właściwą postawę patriotyczną.


Temat, którym chciałbym się z wami podzielić, to przeżycia duchowe, emocjonalne i fizyczne - męskie przeżycia człowieka, który ponad pół roku spędził na służbie w Kontyngencie Sił Stabilizacyjnych w Iraku. Słowo „stabilizacyjne”, umówmy się, było faktycznie - nomen omen - umowne. No może na samym początku, po obaleniu reżimu Saddama, wojska sojusznicze były traktowane przez ludność tubylczą jako siły stabilizacyjne. Jednak w miarę upływu czasu każdy obcy mundur był postrzegany jako mundur okupanta.


W kwietniu tego roku zdecydowałem się wydrukować swoją książkę. Pisałem ją, jak to ja, zawzięcie i z oddaniem, na przekór opiniom i postawom znajomych mi osób. Pisałem tak, bo wcześniej podobnie szedłem. Ale chciałem się tym podzielić, a do tego potrzeba współpracy innych osób.


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dedykowany specjalnie dla nich. Naszą misją jest rozwój mężczyzn - aby byli głową rodziny.

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męska formacja działająca na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.01.25 godzina 18.00 - Święto Patronalne Bractwa

Wielkimi krokami zbliża się data 25 stycznia 2018 roku. Jest to nasze święto patronalne, nasz odpust. Będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego św. Patrona. Jednak trochę inny charakter będzie miało spotkanie. Zapraszamy na te szczególne świętowanie…
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group