Edmund urodził się 14 listopada 1814 roku w małej wiosce Grabonóg leżącej na terenie Wielkopolski. Od urodzenia był bardzo wątłym i chorowitym dzieckiem. W swoich listach i pamiętniku wspomina, iż w wieku 4 lat poważnie zachorował i był bliski śmierci. Doświadczył jednak łaski uzdrowienia z choroby dzięki modlitwie swojej matki przed obrazem Matki Bożej Bolesnej w Gostyniu. Mimo tego cudownego wydarzenia, przez całe swoje życie borykał się licznymi problemami zdrowotnymi, choć nigdy się na nie nie skarżył.


Andrzej urodził się 30 listopada 1591 roku w Strachocinie koło Sanoka, w szlacheckiej rodzinie bardzo przywiązanej do wiary katolickiej. Obdarzony bystrym umysłem odebrał nauki wstępne i średnie w szkole jezuickiej w Wilnie w latach 1606 – 1611. To tam doskonalił sztukę retoryki oraz znajomość języka greckiego, co w przyszłości ułatwiło mu lekturę greckich tekstów Ojców Kościoła oraz dysputy z teologami prawosławnymi.


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2019 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group