Edmund urodził się 14 listopada 1814 roku w małej wiosce Grabonóg leżącej na terenie Wielkopolski. Od urodzenia był bardzo wątłym i chorowitym dzieckiem. W swoich listach i pamiętniku wspomina, iż w wieku 4 lat poważnie zachorował i był bliski śmierci. Doświadczył jednak łaski uzdrowienia z choroby dzięki modlitwie swojej matki przed obrazem Matki Bożej Bolesnej w Gostyniu. Mimo tego cudownego wydarzenia, przez całe swoje życie borykał się licznymi problemami zdrowotnymi, choć nigdy się na nie nie skarżył.


Andrzej urodził się 30 listopada 1591 roku w Strachocinie koło Sanoka, w szlacheckiej rodzinie bardzo przywiązanej do wiary katolickiej. Obdarzony bystrym umysłem odebrał nauki wstępne i średnie w szkole jezuickiej w Wilnie w latach 1606 – 1611. To tam doskonalił sztukę retoryki oraz znajomość języka greckiego, co w przyszłości ułatwiło mu lekturę greckich tekstów Ojców Kościoła oraz dysputy z teologami prawosławnymi.


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Nadchodzące wydarzenia

There are no up-coming events

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2020 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group