Nowy Rok, nowe wyzwania, nowe nadzieje. Z takimi myślami mierzy się chyba każdy, kto żegna się ze starym rokiem. Warto jednak pamiętać o tym, że samo snucie wielkich i wspaniałych planów dotyczących własnej przyszłości nie wystarczy. Przede wszystkim trzeba działać! To jest pierwszy krok do sukcesu, choć nie jedyny. Zaczyna się droga, która nie zawsze będzie łatwa, o czym konkretnie powiedział papież Franciszek: Chciałbym żebyście pamiętali, że bycie szczęśliwymi nie oznacza posiadania nieba bez burz, dróg bez wypadków, pracy bez trudu, relacji bez zawiedzeń. Być szczęśliwymi to odnajdywać siłę w przebaczeniu, nadzieję w walkach, pewność na scenie strachu, miłość w nieporozumieniach. Być szczęśliwymi to nie tylko doceniać uśmiech, ale także zastanawiać się nad smutkiem. Nie tylko świętować sukcesy, ale wyciągać lekcje z upadków. Nie tylko czuć się radosnymi pośród aplauzów, ale być radosnymi w anonimowości. Być szczęśliwymi to uznawać, że warto żyć, pomimo wyzwań, nieporozumień i okresów kryzysu. Być szczęśliwymi to przestać czuć się ofiarą problemów i stać się aktorem własnej historii. Być szczęśliwymi to nie tyle mieć doskonałe życie, ile raczej umieć wykorzystywać łzy, by nawadniać tolerancję. Wykorzystywać straty, by wyrabiać cierpliwość. Wykorzystywać błędy, by kształtować pogodę ducha. Nie wypierać się nigdy osób, które się kocha, nie rezygnować nigdy ze szczęścia.


żródło: http://www.st-charbel.fr/

Święty Charbel urodził się w Libanie. Jest to ziemia, która, jak mówi legenda, pamięta kroki Adama, który po wygnaniu z raju osiadł właśnie w Libanie. To tu sam Bóg, według innej legendy, zszedł na ziemię i zasadził cedry. Także na tej ziemi, w Sydonie i Tyrze, nauczał Jezus, a w niewielkiej wiosce Maghdouche (20 km od Sydonu) w grocie oczekiwała na Niego Maryja.


 W życiu Matta Talbota nie wydarzyło się nic szczególnego. Był on zwyczajnym irlandzkim robotnikiem bez wykształcenia czy majątku, nie uczynił też nic takiego, co mogłoby przynieść mu popularność. Zmarł w ubóstwie, samotny i opuszczony, na jednej z brukowanych uliczek Dublina. Nie pozostawił po sobie ani rodziny, ani zwolenników, ani uczonych rozpraw.


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dedykowany specjalnie dla nich. Naszą misją jest rozwój mężczyzn - aby byli głową rodziny.

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męska formacja działająca na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.01.25 godzina 18.00 - Święto Patronalne Bractwa

Wielkimi krokami zbliża się data 25 stycznia 2018 roku. Jest to nasze święto patronalne, nasz odpust. Będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego św. Patrona. Jednak trochę inny charakter będzie miało spotkanie. Zapraszamy na te szczególne świętowanie…
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group