Dzisiejsze czytania mszalne pełne są wezwań do nawrócenia. Jonasz wzywa do nawrócenia mieszkańców Niniwy, św. Paweł – Koryntian, a Jezus, idąc przez Galileę, woła: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” (Mk 1,15). Na czym jednak ma polegać nawrócenie, o którym tyle dzisiaj mowa?


Tydzień temu Pan dał nam fragment z Księgi Samuela, w którym kształtował nas i pokazywał nam konieczność przejścia drogi od duchowych chłopców do dojrzałych w Nim mężczyzn. W pewnym sensie możemy zauważyć pewną ciągłość między poprzednim rozważaniem, a tym, co Bóg chce dać nam dzisiaj.


W dzisiejszym pierwszym czytaniu padają bardzo ciekawe słowa, które łatwo przeoczyć: „Samuel dorastał, a Pan był z nim. Nie pozwolił upaść żadnemu jego słowu na ziemię” (1 Sam 3,19). Co w nich takiego ważnego? Ano wszystko. Wyrażają one w sposób niezwykle prosty i jasny złożoność relacji Bóg-człowiek.


Jeszcze nie tak dawno słyszeliśmy, jak Bóg mówi o Jezusie: „To jest mój Syn, w którym mam upodobanie”. Czytałem to zdanie zawsze z wielkim pragnieniem, aby móc takie słowa usłyszeć nad samym sobą. Wiara podpowiada mi, że gdy rodzice przynieśli mnie do chrztu, Bóg wypowiedział dokładnie te same słowa nade mną. Co więcej, od tamtej pory wypowiada je nieustannie każdego dnia.


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dedykowany specjalnie dla nich. Naszą misją jest rozwój mężczyzn - aby byli głową rodziny.

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męska formacja działająca na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.01.25 godzina 18.00 - Święto Patronalne Bractwa

Wielkimi krokami zbliża się data 25 stycznia 2018 roku. Jest to nasze święto patronalne, nasz odpust. Będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego św. Patrona. Jednak trochę inny charakter będzie miało spotkanie. Zapraszamy na te szczególne świętowanie…
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group