„Daj Mi pić!” – tymi słowami Jezus rozpoczyna rozmowę, która już na zawsze przemieni życie Samarytanki. Sytuacja opisana w dzisiejszej Ewangelii na pierwszy rzut okaz wydaje się być bardzo zwyczajna. Jednak wszystko w tym spotkaniu jest niezwykłe. Przede wszystkim niezwykły jest Ten, który czeka przy studni.


W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami scenę Przemienienia Pańskiego. W jednym momencie, w jednym miejscu obecni są ci, którzy przedstawiają swoimi osobami Stary Testament – Prawo (Mojżesz) i Proroków (Eliasz) – i Nowy Testament (Jezus). W scenie tej możemy jednoznacznie dostrzec, że wydarzenie Jezusa Chrystusa jest wypełnieniem starotestamentalnych zapowiedzi.


Wielki Post to nie czas, w którym odliczamy dni do Wielkanocy. To czas, w którym mamy zrobić wszystko, żeby Wielkanoc w ogóle się wydarzyła! Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest tylko wydarzeniem historycznym, lecz rzeczywistością, która ciągle się dzieje. Jesteśmy świadkami pustego grobu zawsze wtedy, kiedy doświadczamy własnego nawrócenia, które jest procesem – ciągłym ukierunkowywaniem myśli, słów i działania w stronę Boga.


„Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi” (Mt 5,38-39). Bardzo trudne są te słowa... Czyżby Jezus oczekiwał od chrześcijan, że będą „chłopcami do bicia”? Czyżbyśmy nie mieli walczyć o swoje prawa? Czy mamy cicho siedzieć, kiedy ktoś robi nam krzywdę?


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Nadchodzące wydarzenia

There are no up-coming events

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2020 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group