Na pytania, czym jest Królestwo Boże i gdzie je można znaleźć, można odpowiedzieć na wiele sposobów. Jednak nie tylko jedna z odpowiedzi jest prawdziwa. lecz wzajemnie się one uzupełniają. Królestwo nie objawiło się nam bowiem jeszcze w swojej pełni – możemy jednak doświadczyć na ziemi jego namiastek.


Mężczyzna, według archetypu, to ktoś wyważony, zdecydowany, konsekwentny w działaniu. Na logikę rzecz biorąc powinno być tak, że skoro potrafimy tacy być w życiu praktycznym, powinno mieć to również przełożenie na inne płaszczyzny naszego życia. Niestety, trzeba stwierdzić, że nie zawsze tak jest.


Wziąć pełną odpowiedzialność za swoje wybory jest nie lada wyzwaniem. Dla rozwoju życia duchowego czymś nieodzownym jest jednak uznanie własnej wolności w relacji z Bogiem: to JA wybieram, każda decyzja jest MOJĄ decyzją. Bez takiej postawy nawrócenie staje się niemożliwe.


Jeszcze dziesięć lat temu byłem w stanie z pamięci podawać konfiguracje sprzętowe, w które warto zainwestować, żeby mieć dobry komputer. Dzisiaj nie jestem już tak bardzo na czasie z technologią, jak kiedyś, ale sytuacja, do której chcę nawiązać, miała miejsce właśnie dekadę temu. Koleżanka poprosiła mnie o pomoc w zakupie laptopa, zapytałem więc o możliwości finansowe i wyszukałem możliwie najlepszy za te pieniądze sprzęt. Gdy przy następnej okazji chciała pochwalić się nowym nabytkiem, opadła mi szczęka. Kupiła badziewny laptop, inny niż ten sugerowany przeze mnie, a argumentem, który przeważył szalę, był kolor jego obudowy.


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group