Dać komuś drugą szansę jest dla nas nie lada wyzwaniem. Dać kolejną szansę, gdy druga została zaprzepaszczona, wydaje się nam jednak całkowicie niemożliwe do spełnienia. Przecież druga szansa to i tak już było z naszej strony wielkie miłosierdzie! Jakże można oczekiwać więcej?! Sytuacja zmienia się, kiedy to my potrzebujemy wciąż kolejnej i kolejnej szansy, by spróbować raz jeszcze coś w sobie zmienić. Oczekujemy wówczas wyrozumiałości i cierpliwości. I tego Pan Bóg nam nie skąpi.


Są takie drogi, takie szlaki, po których można poruszać się jedynie pieszo. Nie dotrzemy tam żadnym środkiem lokomocji. Pozostają nam nasze nogi i nasze siły. Nie każdy więc jest w stanie do takich miejsc dotrzeć. W wymiarze duchowym nie ma jednak miejsc zarezerwowanych tylko dla nielicznych. Każdego z nas stać na osiągnięcie największych duchowych szczytów.


Wielki Post rozpoczął się mocnym wezwaniem z Księgi Joela: „Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty!” (Jl 2,12-13). Wiele czynimy postanowień w związku z rozpoczęciem Wielkiego Postu, ale istnieje zagrożenie, o którym należy wspomnieć: cały nasz wysiłek może być jedynie pustym znakiem, jeśli nie dotknie głębi naszego serca.


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Nadchodzące wydarzenia

There are no up-coming events

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2019 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group