Inne owce

Przyjście na świat Wcielonego Słowa otworzyło całej ludzkości na oścież bramę do zbawienia, a samego człowieka włączyło w zbawczy dramat, w którym nie jest on jedynie widzem podziwiającym „Bożą sztukę”, lecz jest jednym z aktorów. To, co Boskie, i to, co ludzkie, w Chrystusie zostało ze sobą raz na zawsze połączone. Dla nas to dowód, że Boga możemy naprawdę poznać.

Należy zaznaczyć jednak, że słowo „znać” nie oznacza w Biblii jedynie: „wiedzieć, kim ktoś jest”. Znaczenie tego słowa jest o dużo głębsze – określa się nim bowiem także bardzo bliską relację osób. Dużo bardziej zrozumiałe stają się więc słowa św. Jana: „Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego” (1 J 3,1). Świat nie potrafi wejść w prawdziwie bliską relację z chrześcijanami, bo nie jest w takiej relacji z Chrystusem. Przez to chrześcijan nie rozumie i często traktuje jak ciało obce.

Jednak nie oznacza to, że chrześcijanie mają obrazić się na wszystkich i zamknąć się w swoim zamkniętym gronie. Z samej swojej natury chrześcijaństwo jest religią dialogu pomiędzy Boskością a człowieczeństwem – jest ciągłym zstępowaniem z nieba, by ziemię pociągnąć ku niebu. Dlatego też należy odnieść do siebie słowa padające dziś z ust Jezusa: „Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić” (J 10,14-16).

Połączeni z Chrystusem jednym człowieczeństwem, w chrzcie świętym zostaliśmy włączeni także w Jego misję. Wszyscy mamy być dobrymi pasterzami oddającymi życie za współbraci i ciągle wychodzącymi poza swoją zagrodę, by przyprowadzić do Zbawiciela tych, którzy drogi do Niego jeszcze nie znaleźli. Inne owce także potrzebują Pasterza.


 


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.05.24 godzina 18.00 - Oddział 03 Gdynia

Spotkanie oddziału 03 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa zaczynamy o godz. 18.00 od mszy św., następnie w sali nr 10.

2018.05.23 godzina 18.45 - Oddział 04 Kolbudy

Spotkanie oddziału 04 w parafii św. Floriana w Kolbudach Spotkanie zaczynamy o godz. 18.45. Eucharystia godzina 18.00.

2018.05.24 Spotkanie z Terytorialsami i ks. Starkowiczem

Prezentacja książki "Głowę trzeba nosić wysoko!" - ks. Rafała Starkowicza + spotkanie z Terytorialsami parafia św. Urszuli Ledóchowskiej, godz. 19.00. Rozpoczynamy mszą św. o godzinie 18.00

2018.05.25-27 - Wyjazd ojców z dziećmi

Wyjazd ojców z dziećmi Gdańsk - Borsk - Zimne Zdroje

2018.06.01-02 V Piesza Pielgrzymka do bł. Doroty z Mątów

Jak co roku zapraszamy na pielgrzymkę do bł. Doroty z Mątów - patronki trudnych małżeństw. Weź całą rodzinę i chodź z nami. Przeżyj rekolekcje w drodze.

2018.06.15-17 - "Uderzenie Łaski" - rekolekcje ks. Michał Olszewski

Rekolekcje "Uderzenie Łaski" - ks. Michał Olszewski Parafia pw. Bożego Ciała w Gdańsku więcej szczegółów wkrótce

2018.06.23 - Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę - Archidiecezja Gdańska

II Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę - Oblężenie Jasnej Góry! Zapisy w Archidiecezji Gdańskiej w wybranych parafiach (lista parafii pojawi się po 21.05.2018)

2018.06.30 - Zakończenie Roku Formacyjnego 2017/2018

Zakończenie Roku Formacyjnego 2017/2018 Parafia pw. WniebowzięciaNajświętszej Maryi PannySanktuarium - Trąbki Wielkieul. Gdańska 6, 83-034 Trąbki Wielkie Rozpoczynamy o godzinie 7.00
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group