Godni zaufania

Przez czterdzieści dni po swoim zmartwychwstaniu Jezus dawał swoim uczniom dowody na to, że naprawdę żyje i że nie przestał być człowiekiem. Po upływie tego czasu „wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Ojca” – jak recytujemy w Credo. Do chwały swojego Królestwa Chrystus wstąpił, nie porzucając swojej ludzkiej natury. Przy okazji uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego warto ten fakt bardzo mocno podkreślić.

Odwieczne Słowo Boga nie przyjęło ciała z Maryi tylko na chwilę – by wypełnić na ziemi swoją misję. Ludzka natura została wyniesiona do niebieskiej chwały. W ten sposób Bóg raz na zawsze potwierdził niesamowitą godność każdego człowieka i to, że każdy z nas jest godzien wejść z Nim w bardzo osobistą relację: „Każdemu zaś z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego” (Ef 4,7). Nie mamy wyrzekać się swojej, jak to często nazywamy, ograniczonej natury, ale to właśnie dzięki niej – wcale nie „pomimo”! – możemy sięgnąć nieba, bo Syn Boży stał się człowiekiem i nigdy już nie przestanie nim być!

Na chrześcijaństwo musimy patrzeć poprzez okulary Wcielenia – cała rzeczywistość naszej wiary to nieustanne przenikanie się elementu Boskiego z ludzkim, niekończące się spotkanie wolności Boga z wolnością człowieka, ciągłe udzielanie przez Boga łaski i odpowiedź (bądź jej brak) ze strony człowieka, obietnica dawana prze Boga i pełne nadziei zaufanie (bądź jego brak) ze strony człowieka.

Dlatego też ostatni nakaz, jaki zostawia Jezus Apostołom, to: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15). Głosić ją mają poprzez nauczanie, ale przede wszystkim przez świadectwo – nie wystarczy tylko wiedza, prawdziwa wiara rodzi świadectwo życia. My też mamy być apostołami i głosić Słowo Boże „aż po krańce ziemi” (Dz 1,8). Jezus chce, byśmy byli Jego ustami, które przekażą Dobrą Nowinę innym. Uznał nas godnymi zaufania.

 

 


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.05.24 godzina 18.00 - Oddział 03 Gdynia

Spotkanie oddziału 03 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa zaczynamy o godz. 18.00 od mszy św., następnie w sali nr 10.

2018.05.23 godzina 18.45 - Oddział 04 Kolbudy

Spotkanie oddziału 04 w parafii św. Floriana w Kolbudach Spotkanie zaczynamy o godz. 18.45. Eucharystia godzina 18.00.

2018.05.24 Spotkanie z Terytorialsami i ks. Starkowiczem

Prezentacja książki "Głowę trzeba nosić wysoko!" - ks. Rafała Starkowicza + spotkanie z Terytorialsami parafia św. Urszuli Ledóchowskiej, godz. 19.00. Rozpoczynamy mszą św. o godzinie 18.00

2018.05.25-27 - Wyjazd ojców z dziećmi

Wyjazd ojców z dziećmi Gdańsk - Borsk - Zimne Zdroje

2018.06.01-02 V Piesza Pielgrzymka do bł. Doroty z Mątów

Jak co roku zapraszamy na pielgrzymkę do bł. Doroty z Mątów - patronki trudnych małżeństw. Weź całą rodzinę i chodź z nami. Przeżyj rekolekcje w drodze.

2018.06.15-17 - "Uderzenie Łaski" - rekolekcje ks. Michał Olszewski

Rekolekcje "Uderzenie Łaski" - ks. Michał Olszewski Parafia pw. Bożego Ciała w Gdańsku więcej szczegółów wkrótce

2018.06.23 - Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę - Archidiecezja Gdańska

II Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę - Oblężenie Jasnej Góry! Zapisy w Archidiecezji Gdańskiej w wybranych parafiach (lista parafii pojawi się po 21.05.2018)

2018.06.30 - Zakończenie Roku Formacyjnego 2017/2018

Zakończenie Roku Formacyjnego 2017/2018 Parafia pw. WniebowzięciaNajświętszej Maryi PannySanktuarium - Trąbki Wielkieul. Gdańska 6, 83-034 Trąbki Wielkie Rozpoczynamy o godzinie 7.00
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group