Nie wstydź się Ewangelii!

Czasami myślimy, że lepiej jest ugryźć się w język niż narazić się innym, sprowadzając na siebie niewygodę wytykania palcem i wyśmiewania za poglądy „z innej epoki”. A może jednak warto niekiedy otworzyć usta, wygłaszając opinię nieidącą z ogólnym prądem i skupiając w ten sposób na sobie uwagę mądrych tego świata zdumionych istnieniem dziwoląga, który podaje w wątpliwość utarte schematy i wygodne przyzwyczajenia?

Wspomniany dylemat nie dotyczy jedynie starcia na linii wierzący-niewierzący, kiedy zastanawiamy się, czy dla „świętego spokoju” nie lepiej siedzieć cicho. Chyba nawet częściej można go dostrzec istnienie w sytuacji spotkania wierzących-radykalnych (którzy chcą prawdziwie żyć Ewangelią we wszystkich wymiarach swojego życia) z wierzącymi-konformistami (którzy co prawda wierzą, ale Ewangelię traktują jak kulę u nogi). Przede wszystkim jednak ten dylemat przeżywa każdy z nas w swoim sercu rozdartym pomiędzy światem a Królestwem Bożym.

Święty Paweł podpowiada nam, jak rozwiązać powyższy dylemat: „Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego (…), lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według danej mocy Boga” (2 Tm 1,8). Ewangelia nie jest starodawną opowieścią, która ma roztkliwiać, ale jest Żywym Słowem Boga, które ma przemieniać ludzkie serce. Pewnie dlatego Ewangelia tak często nas uwiera, nie dając nam spokoju i demaskując to, co jest w nas jeszcze tak bardzo ludzkie i stojące w sprzeczności z Bożą logiką miłości.

Znamy przesłanie Ewangelii. Wiemy też, jak słaba jest nasza wiara, jak wiele nam brakuje, żeby móc nazwać nas ludźmi ewangelicznymi. Jeśli jednak będziemy mieli wątpliwości, czy mamy prawo mówić innym o Ewangelii, samymi będąc niedoskonałymi, przypomnijmy sobie słowa Jezusa: „Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: «Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze», a byłaby wam posłuszna” (Łk 17,6). Nie wielkość wiary czyni nasze świadectwo wiarygodnym. Wiara chrześcijanina jest silna mocą Tego, któremu zaufał.


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Nadchodzące wydarzenia

There are no up-coming events

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2020 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group