Pytanie, które czeka na odpowiedź

Niekiedy wypowiadamy słowa, które nie niosą ze sobą żadnego znaczenia i po prostu ranią innych ludzi. Mowa, która nie jest miłością, jest milczeniem. Jak nauczyć się języka miłości? Trzeba wyjechać do „kraju”, w którym się go używa. To Słowo Boże i sakramenty. Początkowe trudności z biegiem czasu ustępują. Najtrudniej jest z mową. Potrzebny jest przełomowy impuls, czyli uzdrowienie serca poprzez przebaczenie.

Język miłości, język Jezusa, jest niezrozumiały, bo różni się od tych, które znamy: nie używa wulgaryzmów, ironii, obrażania innych i gniewu. Nie ma w nim wielu słów, lecz tylko jedno, które stało się Ciałem. Nie pragnie Ono teologicznego wysiłku, ale oczekuje czegoś więcej: wiary i zaufania, spotkania rozumu z wiarą, która pozwala wykroczyć poza możliwości poznawcze.

Słowo Wcielone jest Pytaniem. Dobre są jedynie mądre pytania. Istnieją bowiem pytania, które nie dążą do odkrycia prawdy – podają w wątpliwość, wprowadzając zamieszanie. Są też takie, na które nie ma odpowiedzi, bo dotykają tajemnicy pragnącej spotkania ze stawiającym pytanie. Jest nią Bóg, o którym potrafimy wiele powiedzieć dzięki Objawieniu. Wiele pytań pozostaje jednak bez odpowiedzi. Tę poznamy w wieczności, która jest odpowiedzią na teraźniejszość.

Niezaspokojone pytania stwarzają przestrzeń, w której może narodzić się zaufanie. Największym Pytaniem, które pragnie naszej odpowiedzi, jest sam Jezus: „Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli” (J 1,11). Pan jest Bogiem, który wkroczył w czas i w historię. Zaprasza nas do bliskości ze Sobą i obiecuje, że wszystkim tym, którzy Go przyjmą, da moc (por. J 1,12), bo „wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem” (Ef 1,4).


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Nadchodzące wydarzenia

There are no up-coming events

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2020 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group