Usłyszeć Miłość, poczuć ją, zobaczyć i posmakować

Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego słusznie prowadzi nasze myśli od razu do momentu naszego własnego chrztu, kiedy fizyczny kontakt naszego ciała z wodą włączył nas w duchową rzeczywistość dziecięctwa Bożego, czyniąc nas umiłowanymi córkami i synami Najwyższego. Często jednak zupełnie nie pamiętamy o tym fakcie – ani o wynikających z niego „przywilejach”, ani (tym bardziej) o „obowiązkach”. Może właśnie dlatego Pan Bóg często, w różnych znakach, przypomina nam o tym, kim jesteśmy jako chrześcijanie.

„Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” (Mt 3,17). Te słowa odnoszą się także do każdego z nas! Mam je „usłyszeć” swoim dotykiem zawsze wtedy, gdy wchodzę do kościoła – stąd święcona woda w kropielnicy zaraz przy drzwiach. Mam je „poczuć”, gdy z okazji święta lub przy okolicznościowym błogosławieństwie zostaję nią pokropiony. Mam to zdanie „zobaczyć”, kiedy do moich uszu docierają słowa „Pan z wami!” czy też słowa konsekracji, a moim oczom ukazuje się już nie chleb i wino, lecz Ciało i Krew ofiarowane nam wszystkim jako pokarm. Mam być przekonany, że jestem ukochanym dzieckiem Boga, gdy najpierw odpuszcza mi grzechy w spowiedzi świętej, bym potem mógł dowiedzieć się, jak smakuje prawdziwa Miłość.

Będąc świadomymi, na jak wiele sposobów Pan próbuje nas przekonać o swojej miłości, możemy sparafrazować słowa Jana Chrzciciela: „To ja powinienem i bardzo potrzebuję zbliżyć do Ciebie, a Ty sam pierwszy wychodzisz mi naprzeciw?” (por. Mt 3,14). Taki jest nasz Pan. Schodzi ze swoich wysokości, by przekonać nas o swojej Miłości. Wchodzi do Jordanu i oddaje się w ręce Jana, by pokazać, że ten, kto kocha naprawdę, oddaje się w ręce ukochanej osoby. Chrystus kocha Kościół, któremu zostawił siebie, by świadczył o Jego Miłosierdziu wobec świata. Chrystus kocha nas, a my nie możemy o tym zapomnieć i nie powinniśmy przestać o tym mówić innym.


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Nadchodzące wydarzenia

There are no up-coming events

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2020 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group