Dziś wyjątkowa uroczystość dla nas chrześcijan, jedna ze starszych uświęconych przez Kościół. W dodatku swój początek miała na Wschodzie. Nazywano ją uroczystą Epifanią, Objawieniem Pańskim, a dziś najpowszechniej określa się ten dzień Uroczystością Trzech Króli. Dziwna ta uroczystość w Polsce, niezrozumiała przez wielu z nas. Zadajemy sobie pytanie: czemu ten dzień jest wolny, a nie np. wigilia Bożego Narodzenia? Zadajmy sobie dziś trochę trudu i zastanówmy się, po co Kościół celebruje dziś uroczzystość na pamiątkę Trzech Mędrców, Magów, pogan?


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dedykowany specjalnie dla nich. Naszą misją jest rozwój mężczyzn - aby byli głową rodziny.

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męska formacja działająca na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.01.25 godzina 18.00 - Święto Patronalne Bractwa

Wielkimi krokami zbliża się data 25 stycznia 2018 roku. Jest to nasze święto patronalne, nasz odpust. Będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego św. Patrona. Jednak trochę inny charakter będzie miało spotkanie. Zapraszamy na te szczególne świętowanie…
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group