Co się dzieje kiedy papież śpi?

Watykan, godzina 22:30. W domu św. Marty gaśnie światło, które niedawno oświetlało jedno z okien, na drugim piętrze, z widokiem na plac o tej samej nazwie. To jest światło mieszkania 201 – papieża Franciszka. Ojciec Święty poszedł spać. Wrócił do swojego pokoju z kolacji o 21:00. Następnie modlitwa, lektura książki i odpoczynek, który potrwa do godziny 5:00. A co w nocy? Co się dzieje kiedy papież śpi?

W nocy, choć inaczej niż w ciągu dnia, wiele osób pracuje w Watykanie. Wśród nich, przede wszystkim ci, którzy zajmują się bezpieczeństwem małego państwa, a zwłaszcza Ojca Świętego. Policja i wojsko utrzymują porządek wokół kolumnady Berniniego, która w nocy zamienia się na „noclegownie” dla bezdomnych. „Mieszkańcami” kolumnady opiekują się pracownicy Urzędu Dobroczynności Apostolskiej (Elemosineria Apostolica), którzy przynoszą im koce, gorące posiłki i napoje.

Wewnątrz Watykanu o porządek dba Gwardia Szwajcarska i żandarmeria Watykanu. Z okazji Jubileuszu roku 2000 zostali oni wyposażeni w zaawansowane urządzenia bezpieczeństwa i system monitoringu najnowszej generacji. Żandarmi wykorzystują sprzęt do zapewnienia bezpieczeństwa w państwie, a szwajcarscy strażnicy do bezpośredniej ochrony papieża. Ich służba trwa przez całą noc obok drzwi Franciszka, pilnując jego spokoju.

Szwajcarski gwardzista na służbie nie jest jedynym „nocnym pracownikiem” domu św. Marty, który, nie zapominajmy, jest hotelem. Jako taki ma pracowników portierni gotowych usłużyć Papieżowi i wszystkim innym gościom. Nocna zmiana, można powiedzieć, kończy się o 5:45, kiedy brama św. Anny prowadząca do Watykanu zostaje otwarta.

Źródło: https://diecezjasandomierska.pl/

 


Darowizna dla Bractwa

Zapraszamy do wsparcia naszego Bractwa dowolną kwotą. Każda złotówka będzie przeznaczone na cele ewangelizacyjne i działania naszej formacji. Zapraszamy do ustawienia stałej subskrypji.

Sklepik Bractwa

Zapraszamy do kontatku:

Mirosław Pajdosz
koordynator sklepiku Bractwa

+48 501 031 882

 

tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Nadchodzące wydarzenia

There are no up-coming events

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

© 2019 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group