Co się dzieje kiedy papież śpi?

Watykan, godzina 22:30. W domu św. Marty gaśnie światło, które niedawno oświetlało jedno z okien, na drugim piętrze, z widokiem na plac o tej samej nazwie. To jest światło mieszkania 201 – papieża Franciszka. Ojciec Święty poszedł spać. Wrócił do swojego pokoju z kolacji o 21:00. Następnie modlitwa, lektura książki i odpoczynek, który potrwa do godziny 5:00. A co w nocy? Co się dzieje kiedy papież śpi?

W nocy, choć inaczej niż w ciągu dnia, wiele osób pracuje w Watykanie. Wśród nich, przede wszystkim ci, którzy zajmują się bezpieczeństwem małego państwa, a zwłaszcza Ojca Świętego. Policja i wojsko utrzymują porządek wokół kolumnady Berniniego, która w nocy zamienia się na „noclegownie” dla bezdomnych. „Mieszkańcami” kolumnady opiekują się pracownicy Urzędu Dobroczynności Apostolskiej (Elemosineria Apostolica), którzy przynoszą im koce, gorące posiłki i napoje.

Wewnątrz Watykanu o porządek dba Gwardia Szwajcarska i żandarmeria Watykanu. Z okazji Jubileuszu roku 2000 zostali oni wyposażeni w zaawansowane urządzenia bezpieczeństwa i system monitoringu najnowszej generacji. Żandarmi wykorzystują sprzęt do zapewnienia bezpieczeństwa w państwie, a szwajcarscy strażnicy do bezpośredniej ochrony papieża. Ich służba trwa przez całą noc obok drzwi Franciszka, pilnując jego spokoju.

Szwajcarski gwardzista na służbie nie jest jedynym „nocnym pracownikiem” domu św. Marty, który, nie zapominajmy, jest hotelem. Jako taki ma pracowników portierni gotowych usłużyć Papieżowi i wszystkim innym gościom. Nocna zmiana, można powiedzieć, kończy się o 5:45, kiedy brama św. Anny prowadząca do Watykanu zostaje otwarta.

żródło:http://diecezjasandomierska.pl


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.04.26 - Msza św. w intencji mężczyzn - spotkanie z ks. Piotrem Adamskim

Msza św. w intencji mężczyzn - spotkanie z ks. Piotrem Adamskim w parafii Blogoslawionej Urszuli Ledóchowskiej, godz. 19.00. Temat spotkania "Mężczyzna a kryzys" Rozpoczynamy mszą św. o godzinie 18.00 w dolnym kościele

2018.05.16 - Msza św. w intencji mężczyzn - spotkanie z ks. Łukaszem Grelewiczem

Msza św. w intencji mężczyzn - spotkanie z ks. Łukaszem Grelewiczem w parafii św. Floriana w Kolbudach, godz. 19.00. Temat spotkania "Czym jest miłosierdzie?" Rozpoczynamy mszą św. o godzinie 18.00

2018.04.26 godzina 18.00 - Oddział 03 wyjątkowo Gdańsk Chełm

Wspólne spotkanie wszystkich oddziałów na Chełmie w parafii Blogoslawionej Urszuli Ledóchowskiej z zaproszonym gościem o godzinie 19.00. Temat spotkania "Mężczyzna a kryzys" Rozpoczynamy mszą św. o godzinie 18.00 w dolnym kościele

2018.04.26 godzina 19.00 - Oddział 01 Chełm

Wspólne spotkanie wszystkich oddziałów na Chełmie w parafii Blogoslawionej Urszuli Ledóchowskiej z zaproszonym gościem o godzinie 19.00. Temat spotkania "Mężczyzna a kryzys" Rozpoczynamy mszą św. o godzinie 18.00 w dolnym kościele

2018.05.13 - Inauguracja oddziału 05 w Parafii bł. Doroty z Mątów w Gdańsku

Inauguracja oddziału 05 Bractwa w Parafii bł. Doroty z Mątów w Gdańsku Niedziela, 13 maja w godzinach 7:00 - 20:00

2018.05.25-27 - Wyjazd ojców z dziećmi

Wyjazd ojców z dziećmi Gdańsk - Borsk - Zimne Zdroje

2018.06.01-02 V Piesza Pielgrzymka do bł. Doroty z Mątów

Jak co roku zapraszamy na pielgrzymkę do bł. Doroty z Mątów - patronki trudnych małżeństw. Weź całą rodzinę i chodź z nami. Przeżyj rekolekcje w drodze.

2018.06.15-17 - "Uderzenie Łaski" - rekolekcje ks. Michał Olszewski

Rekolekcje "Uderzenie Łaski" - ks. Michał Olszewski Parafia pw. Bożego Ciała w Gdańsku więcej szczegółów wkrótce
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group