Co się dzieje kiedy papież śpi?

Watykan, godzina 22:30. W domu św. Marty gaśnie światło, które niedawno oświetlało jedno z okien, na drugim piętrze, z widokiem na plac o tej samej nazwie. To jest światło mieszkania 201 – papieża Franciszka. Ojciec Święty poszedł spać. Wrócił do swojego pokoju z kolacji o 21:00. Następnie modlitwa, lektura książki i odpoczynek, który potrwa do godziny 5:00. A co w nocy? Co się dzieje kiedy papież śpi?

W nocy, choć inaczej niż w ciągu dnia, wiele osób pracuje w Watykanie. Wśród nich, przede wszystkim ci, którzy zajmują się bezpieczeństwem małego państwa, a zwłaszcza Ojca Świętego. Policja i wojsko utrzymują porządek wokół kolumnady Berniniego, która w nocy zamienia się na „noclegownie” dla bezdomnych. „Mieszkańcami” kolumnady opiekują się pracownicy Urzędu Dobroczynności Apostolskiej (Elemosineria Apostolica), którzy przynoszą im koce, gorące posiłki i napoje.

Wewnątrz Watykanu o porządek dba Gwardia Szwajcarska i żandarmeria Watykanu. Z okazji Jubileuszu roku 2000 zostali oni wyposażeni w zaawansowane urządzenia bezpieczeństwa i system monitoringu najnowszej generacji. Żandarmi wykorzystują sprzęt do zapewnienia bezpieczeństwa w państwie, a szwajcarscy strażnicy do bezpośredniej ochrony papieża. Ich służba trwa przez całą noc obok drzwi Franciszka, pilnując jego spokoju.

Szwajcarski gwardzista na służbie nie jest jedynym „nocnym pracownikiem” domu św. Marty, który, nie zapominajmy, jest hotelem. Jako taki ma pracowników portierni gotowych usłużyć Papieżowi i wszystkim innym gościom. Nocna zmiana, można powiedzieć, kończy się o 5:45, kiedy brama św. Anny prowadząca do Watykanu zostaje otwarta.

Źródło: https://diecezjasandomierska.pl/

 


tożsamość.net

Portal o mężczyznach i dla mężczyzn. Jego misją jest pomóc mężczyznom w ich rozwoju - by poczuli się odpowiedzialni za swoje rodziny i stali się ich prawdziwymi głowami.

Posłuchaj nasz Podcast

Polecamy

Bractwo św. Pawła

Jesteśmy męską formacją działającą na terenie archidiecezji gdańskiej. Naszym głównym zadaniem jest odczytywanie na nowo powołania mężczyzny do przewodzenia i przekazywania wiary w swoich rodzinach i w swoim otoczeniu oraz aktywizacja mężczyzn we wspólnocie Kościoła.

Nadchodzące wydarzenia

2018.09.21-22 Rozpoczęcie Roku Formacyjnego Grup Małżeńskich

Wakacje się skończyły, tak więc wracamy do naszych spotkań w grupach małżeńskich.

2018.09.29-30 Inauguracja oddziału 07 w Par. MB Nieust. Pomocy w Pruszczu Gdańskim

Bractwo rośnie. Wciąż jest wielu mężczyzn, którzy szukają swojego miejsca w Kościele. Zapraszamy do parafii Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim na wspólne przeżywanie Eucharystii.

2018.10.01-12.03 Szkoła dla Rodziców ETAP1 warsztaty psychoedukacyjne -10 spotkań

⏰ 10 spotkań po 2-2,5 godziny (1 raz w tygodniu)⛪Miejsce: Parafia Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku

2018.10.11 Wyznanie Wiary - diecezjalne spotkanie mężczyzn

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach "Mszy św. w intencji mężczyzn". Gościem spotkanie będzie ks. Jan Perszon, który przybliży nam z perspektywy teologii fundamentalnej czym jest Wiara dla naszego życia.

2018.10.20 Różaniec w intencji Rodzin, Bractwa i Polski

Zapraszamy na spotkanie modlitewne wszystkie oddziały Bractwa wraz z rodzinami, wszystkich sympatyków, jak również każdego chętnego do wspólnej modlitwy.

2018.11.05 - Wiara w Piśmie Świętym - diecezjalne spotkanie mężczyzn

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach "Mszy św. w intencji mężczyzn". Gościem spotkanie będzie ks. dr Piotr Przyborek, biblista, wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym oraz twórca Szkoły Biblijnej.

2018.12.12 Wiara, a Rozum - diecezjalne spotkanie mężczyzn

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach "Mszy św. w intencji mężczyzn". Gościem spotkanie będzie ks. dr Adam Jeszka, doktor filozofii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Navarry, wykładowca filozofii w Gdańskim Seminarium Duchownym.

2018.12.17 Wigilia Bractwa

Zapraszamy wszystkie oddziały, kapłanów posługujących na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

2018.12.31 Sylwester Bractwa

Zapraszamy wszystkie oddziały i sympatyków na sylwestrową imprezę. Tym razem bawimy się na Przymorzu. Liczba miejsc ograniczona.
© 2018 Bractwo św. Pawła. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mega Group