I Rekolekcje diecezjalne dla mężczyzn – droga Piotra

18 marca 2017

W życiu trzeba odnaleźć misję. Kiedy budzę się rano, powinienem wiedzieć co mam do zrobienia. Pan Bóg wzywa nas do misji i działania. Często mamy wielkie pragnienia, ale nie jesteśmy w stanie ich zrealizować. Pan Jezus podjął i wypełnił powierzoną Mu misję: jako Syn ponieważ pełni wolę Ojca, jako Brat gdyż poświęcił się za braci, jako Ojciec dlatego, że naprawdę oddał życie. Pomocne na tej drodze jest: słuchanie Słowa Bożego, uczestnictwo w Eucharystii i bycie we wspólnocie. Dojrzały mężczyzna realizuje się i żyje powołaniem. Każdy z nas wezwany jest do poznania talentów, a najowocniej realizuje się je w Chrystusie we wspólnocie Kościoła.

Kilka ważnych myśli, które padły. Nie ma trudnych czasów, są tylko zadania, które trzeba realizować. Pan Bóg stawia nas abyśmy podjęli walkę. Czy miłuję Jezusa tak jak Piotr? Jezus przychodzi do niego słabego, poranionego, zalęknionego z uzdrowieniem. Chrystus pokazuje swoje rany i mówi: Pokój wam!” Żeby żyć prawdziwie muszę nieść rany, które będą we mnie pracować. Bez tego nie będzie we mnie autentycznego Jezusa Chrystusa. Pan Jezus umiera za tych, którzy Go krzyżują. Rana prowadzi do uwolnienia. Nie mamy być idealni, ale wolni i naturalni. Żyć miłością i umierać za innych – to jest misja. Z mocy przebaczającej rodzi się miłość. Jestem po to aby dać życie drugiej osobie. Budując relację z bliskimi budujemy nieśmiertelność.

Piotr był grzesznikiem tak samo jak każdy z nas, mimo to został uwolniony i powołany do bycia Apostołem. Jezus buduje na naszej naturze. Bardzo ważne jest jednak abyśmy poznali swoją tożsamości łącznie z pokusami, które nas dopadają. Jako mężczyźnie jesteśmy powołani do życia w w pełni, toczenia bitew. Wygramy tak jak Piotr kiedy zaufamy i pozwolimy Jezusowi działać w naszym życiu. Czy jestem w stanie tak jak Piotr wypłynąć i zarzucić sieci? Jeśli nie doświadczę zwycięstwa z Bogiem, to Bóg zawsze będzie obok, a nie w centrum. Dlaczego nie mogę wygrać? Ponieważ tak często buduje tylko na sobie: JA, JA, JA, sam sobie z tym poradzę. Życzę każdemu abyśmy potrafili odszukać Boga w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *