Inauguracja Roku Formacyjnego 2018/2019

21 września 2018

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Słowa te św. Jan Paweł II skierował do młodzieży zgromadzonej na Jasnej Górze w 1983 roku oraz na Westerplatte w roku 1987. Tymi słowami ks. Krzysztof Ławrukajtis rozpoczął konferencję dla mężczyzn z Bractwa Świętego Pawła, podczas inauguracji nowego roku formacyjnego 18 września 2018 roku, w dzień św. Stanisława Kostki. Po uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Gdańsku Przymorzu rozpoczął się rok formacyjny pod hasłem WIARA.

Słowa Papieża Polaka są w dalszym ciągu aktualne, zwłaszcza w odniesieniu do mężczyzn. Czy wymagamy od siebie? Czy przekraczamy samych siebie? Czy pokładamy ufność w Bogu? Czym jest wiara? – pytał ks. Krzysztof, podając przykłady apostołów Tomasza, Piotra i Natanaela, jako tych którzy uwierzyli, ale każdy na swój sposób. Bez zaufania Słowu Bożemu i bez wyjścia z naszych codziennych ograniczeń nie ma prawdziwej wiary. To my musimy otworzyć serca, zacząć działać i zaprosić Boga do działania.

Po konferencji wystąpili z prezentacją przedstawiciele Inicjatywy Obywatelskiej Odpowiedzialny Gdańsk, przedstawiając zagrożenia związane z wprowadzeniem w życie Modelu na Rzecz Równego Traktowania, a właściwie zawartych w nim szkodliwych zapisów sprzyjających seksualizacji dzieci, zwalczaniu tradycyjnej rodziny i wchodzeniu w kompetencje rodziców w zakresie wychowania dzieci zgodnie ze swoimi wartościami. Na zakończenie był czas na swobodną rozmowę przy kawie, herbacie i przekąskach. Obyśmy mieli taką wiarę, żeby góry przenosić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *