X Marsz dla Życia i Rodziny

9 czerwca 2019

W niedziele 9 czerwca odbył się w Gdańsku X Marsz dla Życia i Rodziny.

Daliśmy publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przeszliśmy głównymi ulicami Gdańska.

📌Marsz rozpoczął o godz. 15:00 przy Kaplicy Królewskiej.
📌Finałem było wspólne świętowanie na terenach postoczniowych, przy ul. Kadłubowców.
📌Po marszu ok. godz. 17:00 rozpoczął się koncert Zespołu Armia Dzieci.
📌Następnie ok. 18:00 wystąpił zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia).

Była to niepowtarzalna okazja do 😁radosnego spotkania i 💓integracji środowisk, którym bliskie są wartości marszu💪.🎭🤸‍♂🎲Podczas trwania koncertu na najmłodszych czekały atrakcje m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie.

Trasa Marszu:
Rozpoczyeliśmy przy Kaplicy Królewskiej -> Szeroka -> Hucisko -> Wały Jagiellońskie -> Pomnik Poległych Stoczniowców -> tereny postoczniowe przy ulicy Kadłubowców

Na koniec Marszu odbył się Festyn rodzinny: „Tradycyjnie żyjmy w miłości”
Atrakcje:
– dmuchańce
– samochody klasyki
– malowanie twarzy
– ogromne piłkarzyki
– wodzirej i animatorzy
– namioty z konkursami dla dzieci
– namiot Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę i Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę
– namiot Naprocentrum
– namiot Bractwo Świętego PawłaTGD

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej, ale wynikiem łączenia rożnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.
ARMIA DZIECI
Koncerty zespołu chrześcijańskiego Armia Dzieci są jedyne i niepowtarzalne. Nie da się ich porównać z żadnym innym zespołem chrześcijańskim. To coś więcej niż granie muzyki chrześcijańskiej. Trwają zazwyczaj około godziny i podczas tej godziny ani jedna osoba z publiki nie jest w stanie wysiedzieć w miejscu. Charakterystyczne dla Armii Dzieci jest to, że porywają wszystkie pokolenia. Pod sceną podczas koncertu babcie skaczą z wnuczkami, rodzice z dziećmi, żony z mężami, dziewczyny z chłopakami — są w stanie rozpalić naprawdę każdego.

« z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *