#2. Kwarantanna – szansa czy pułapka?

24 marca 2020

Wczoraj odbył się kolejny odcinek Live Chatu. W ramach spotkania rozmawiali:

Jacek Pulikowski – szczęśliwy mąż i ojciec, Od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne.
Michał Borkowski – mąż i ojciec, psycholog, trener szkoleń i mówca motywacyjny, autor ksiązki: jesteś zwycięzcą – z pasją o ojcostwie i innych męskich sprawach. Twórca vloga Być ojcem.
ks. Mateusz Tarczyński – Kapłan archidiecezji gdańskiej, student teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Współtwórca vloga Inny wymiar.

O czym rozmawialiśmy:

✔Jak radzą sobie księża i wspólnoty parafialne?
✔Rola humoru w radzeniu sobie w czasie kryzysu społecznego.
✔Jak twórczo spędzać czas z dzieckiem w domu i na zewnątrz? Jak zainteresować dziecko światem?
✔Kiedy dom staje się miejscem pracy, odpoczynku i… całym „światem”.
✔Dialog małżeński 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu? Kiedy nie ma dokąd uciec przed żoną i dziećmi. Co w przypadku, gdy jesteśmy na terapii, małżeńskiej, psychologicznej i teraz nie wszystkie takie spotkania można odbyć przez telefon czy Skype’a, a nie potrafimy żyć z bliskimi czy sobą samym?
✔Kiedy strach nas paraliżuje, zagarnia całe myślenie. Nadmiar informacji. Troska o życie czy uleganie panice?
✔Jak modlić się w rodzinie? Tyle się mówi, że może to być czas na poprawienie relacji z Bogiem, czas na osobistą modlitwę, czytanie Pisma Świętego. A co mają zrobić rodzice, którzy są teraz z dziećmi 24/7, i jedyne, o czym marzą po całym dniu, to pójście spać? Jak znaleźć choć chwilę na wyciszenie, gdy dzieci ciągle trzeba mieć na oku?
✔Ciekawa lektura lub film na ten czas.
✔Kwarantanna jako szansa na poprawę relacji – z dziećmi, z małżonkiem. Możliwość porozmawiania z małżonkiem i z dziećmi. Jak przetrwać te dwa tygodnie, jeżeli np. razem z nami są osoby w jakikolwiek sposób dla nas toksyczne (czy to rodzic alkoholik, czy teściowa, której na co dzień unikamy, czy rodzice, z którymi nie mamy dobrej relacji itd.)?
✔E-wspólnota w czasach pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *