Męski Różaniec Gdańsk

4 stycznia 2021

W ubiegłą sobotę mieliśmy okazję odwiedzić w godzinach porannych Bazylikę św. Brygidy w Gdańsku. Jest to szczególne miejsce dla nas, w którym rozpoczęło się dzieło naszego Bractwa w 2013 roku.

Uczestniczyliśmy w męskim różańcu, gdzie powierzyliśmy wspólnie nowy 2021 rok. Początek roku to czas modlitwy ale również świadectwa, które głosił brat Waldek.

Zapraszamy do polubienia fanpage „męskiego różańca w gdańsku”. Następny różaniec w Bazylice św. Brygidy w pierwszą sobotę lutego.

Galeria zdjęć:

Opis ze strony „Męskiego różańca w Gdańsku”:

W homilii Ks. Krzysztof podkreślił wagę świadectwa męskiej pobożności. Powołał się na przykłady: św. Józefa, Symeona, Jana Chrzciciela i św. Piotra.

Powiedział m.in.: „Siłą tych mężczyzn była POBOŻNOŚĆ. Wpatrywanie się w Boga oraz decyzje, które dzięki wierze podejmowali. Łączyła ich głęboka relacja z Bogiem, świadomość zwycięstwa łaski Bożej i siła, która z tej łaski płynie, aby iść i pełnić wolę Bożą.

Charyzmatem mężczyzny jest to, co Jezus uczynił Piotrowi – dał mu klucze Nieba. Jeśli jesteś ojcem, mężem, księdzem, to Bóg daje ci klucze Nieba, dla tych, do których cię posyła. Chorobą naszych czasów jest egoizm i hedonizm – wpatrywanie się w siebie. To nie może nas zbawić. (…)Jeśli moi bliscy są słabej wiary, TO JA ZA NICH WIERZĘ . Jeśli dzieci odchodzą od wiary, to wierzę za nie – BĄDŻMY MOCNI W WIERZE. Wchodząc w nowy rok, życzę wam, abyście weszli z wiarą. Kryzys jest szansą, aby jeszcze mocniej zjednoczyć się z Bogiem, bo w nim jest zwycięstwo.

Waldemar, który od samego początku jest w Bractwie dał świadectwo, czym ono dla niego jest. „To doświadczenie prawdziwej męskiej przyjaźni i wspólnoty. Oprócz cotygodniowych spotkań i comiesięcznej Eucharystii, członkowie Bractwa spotykają się na wspólnych uroczystościach rodzinnych, wyjazdach, oglądaniu meczów”.

👍Mężczyźni w Bractwie poznają się na dzieleniu się Słowem Bożym, rozmawiają o rzeczach najważniejszych, wzajemnie się wspierają. „Pomagamy sobie wstawać. Kiedy masz problem finansowy, z pracą, w szkole, na uczelni, z żoną, z dziećmi – zawsze możesz liczyć na wsparcie modlitwą, słowem, obecnością współbrata. (…) To powoduje, że dużo łatwiej być mężem, ojcem, dawać świadectwo wiary na zewnątrz”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *