Męski Różaniec Gdańsk

4 stycznia 2021

W ubiegłą sobotę mieliśmy okazję odwiedzić w godzinach porannych Bazylikę św. Brygidy w Gdańsku. Jest to szczególne miejsce dla nas, w którym rozpoczęło się dzieło naszego Bractwa w 2013 roku.

Uczestniczyliśmy w męskim różańcu, gdzie powierzyliśmy wspólnie nowy 2021 rok. Początek roku to czas modlitwy ale również świadectwa, które głosił brat Waldek.

Zapraszamy do polubienia fanpage „męskiego różańca w gdańsku”. Następny różaniec w Bazylice św. Brygidy w pierwszą sobotę lutego.

Galeria zdjęć:

Opis ze strony „Męskiego różańca w Gdańsku”:

W homilii Ks. Krzysztof podkreślił wagę świadectwa męskiej pobożności. Powołał się na przykłady: św. Józefa, Symeona, Jana Chrzciciela i św. Piotra.

Powiedział m.in.: „Siłą tych mężczyzn była POBOŻNOŚĆ. Wpatrywanie się w Boga oraz decyzje, które dzięki wierze podejmowali. Łączyła ich głęboka relacja z Bogiem, świadomość zwycięstwa łaski Bożej i siła, która z tej łaski płynie, aby iść i pełnić wolę Bożą.

Charyzmatem mężczyzny jest to, co Jezus uczynił Piotrowi – dał mu klucze Nieba. Jeśli jesteś ojcem, mężem, księdzem, to Bóg daje ci klucze Nieba, dla tych, do których cię posyła. Chorobą naszych czasów jest egoizm i hedonizm – wpatrywanie się w siebie. To nie może nas zbawić. (…)Jeśli moi bliscy są słabej wiary, TO JA ZA NICH WIERZĘ . Jeśli dzieci odchodzą od wiary, to wierzę za nie – BĄDŻMY MOCNI W WIERZE. Wchodząc w nowy rok, życzę wam, abyście weszli z wiarą. Kryzys jest szansą, aby jeszcze mocniej zjednoczyć się z Bogiem, bo w nim jest zwycięstwo.

Waldemar, który od samego początku jest w Bractwie dał świadectwo, czym ono dla niego jest. „To doświadczenie prawdziwej męskiej przyjaźni i wspólnoty. Oprócz cotygodniowych spotkań i comiesięcznej Eucharystii, członkowie Bractwa spotykają się na wspólnych uroczystościach rodzinnych, wyjazdach, oglądaniu meczów”.

👍Mężczyźni w Bractwie poznają się na dzieleniu się Słowem Bożym, rozmawiają o rzeczach najważniejszych, wzajemnie się wspierają. „Pomagamy sobie wstawać. Kiedy masz problem finansowy, z pracą, w szkole, na uczelni, z żoną, z dziećmi – zawsze możesz liczyć na wsparcie modlitwą, słowem, obecnością współbrata. (…) To powoduje, że dużo łatwiej być mężem, ojcem, dawać świadectwo wiary na zewnątrz”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *