V diecezjalne rekolekcje

27 marca 2021

Czas świętych rekolekcji Wielkopostnych za nami. Z mojej perspektywy bardzo udanych, dużo mi dały, a w dodatku pobudziły mnie do refleksji w przestrzeniach, które były pozostawione same sobie. Rekolekcje to czas, gdy mężczyzna musi podjąć decyzję, wydawało by się, że bardzo prostą, a jednak wymagającą bardzo dużo odwagi. Jaką? Czy być otwartym na słowo, na drugiego człowieka i spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy nawet jeśli przedstawia mnie w gorzkim zwierciadle?

Zacznijmy od tego, że planowaliśmy zaprosić kogoś innego na rekolekcje 2021, o. Jacka Salija OP, jednak ojciec nie czuł się na siłach głosić rekolekcje w czasie pandemii COVID19. Zaczęliśmy więc szukać i znaleźliśmy, w dodatku nie byle kogo. Twórcę męskiej wspólnoty Męska Strona Rzeczywistości, Fundacji Wiosna, Szlachetnej Paczki i EDK.

Kontrowersyjny rekolekcjonista, można powiedzieć od początku – wzbudzał zaciekawienie już podczas reklamy. Pojawiło się dużo, delikatnie mówiąc, wulgarnych epitetów nie tylko o nim ale również o męskich rekolekcjach. Kontrowersje i dyskusje wzbudził również podczas samych rekolekcji. Zdecydowanie był inny niż nasi dotychczasowi rekolekcjoniści. Wydaje mi się, że jednak odpowiedział na nasze prośby. Pamiętam jak rozmawiałem z nim pierwszy raz. Oczekiwał, abym podał z jakimi problemami się borykamy, czego potrzebujemy, co dzieje się w naszym lokalnym społeczeństwie. Nie wyskoczył jak wielu duchownych z gotowym repertuarem na ten rok, a chciał pochylić się nad naszymi sprawami. Dotknął mnie tym.

Nie chcę pisać, co zmieniły te rekolekcje we mnie dziś. Nie jest na to czas. Ks. Krzysztof Ławrukajtis powiedział Waldkowi mądre zdanie: „słowo, nauka która jest głoszona na rekolekcjach nie jest tylko na ten czas ale na przyszłość, na to co nadchodzi”. Myślę, że tak będzie ze mną. Dziękuje Jacku!

Przemysław

Zapraszamy do obejrzenia 3 dni rekolekcji oraz wysłuchania niesamowitego koncertu wielkopostnego w aranżacji jazzowej.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *