Zaproszenie na sympozjum „Ojcowie dla Ojców”

14 listopada 2021

Zapraszam do udziału w Ojcowskiej kampanii społecznej: „Jestem tatą – mam wpływ!”, której celem jest zwiększenie świadomości ojców na temat znaczenia roli ojca w przeciwdziałaniu zachowaniom ryzykownym i uzależnieniom u młodzieży.

Organizatorzy chcą uświadomić, że dobra jakościowo relacja z dzieckiem wpływa na jego bezpieczeństwo w przyszłości. Dzięki sile autorytetu ojca i poczuciu bezpieczeństwa, jakie daje więź z ojcem, dziecko będzie potrafiło podjąć bezpieczniejsze dla siebie decyzje.

Podstawą przekazu, są wykonane we wrześniu badania społeczne na terenie województwa pomorskiego, badające poziom świadomości tego aspektu ojcostwa. Raport z badań będzie dostępny pod koniec listopada na stronie projektu www.wplywojca.pl

Kampania przemyślana jest tak, aby łączyła w sobie dwa elementy. Chcemy powiedzieć o tym, że ojciec ma moc chronić swoje dziecko poprzez więź z dzieckiem, nad którą pracuje. Warto, a nawet trzeba, znać zagrożenia z jakimi współcześnie mierzą się ojcowie i dzieci, a sposoby radzenia sobie z nimi, to drugi element kampanii. 

Przed nami natomiast sympozjum „Ojcowie dla Ojców”, podczas którego wysłuchamy kilku paneli dyskusyjnych oraz będzie można wziąć czynny udział w debacie z gośćmi.

Sympozjum odbędzie się 20.11.2021 r. w Filharmonii Bałtyckiej na sali kameralnej. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Prelegentami sympozjum będą:

– Wojciech Olszewski

– prof. dr hab. Grzegorz Grochowski

– Janusz Wardak

– dr inż. Jacek Pulikowski

– Paweł Jodczyk

Dyskusje poprowadzi Alicja Samolewicz-Jedlińska. Szczegółowy program sympozjum dostępny jest na stronie.

Zapraszamy do zapisów przez mail info@gladiusgloriae.pl – jest jeszcze kilka miejsc – bardzo ograniczona ilość miejsc.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=83igO-7xz0U

Już dzisiaj zapraszamy chętnych ojców na cykl szkoleń i warsztatów „Wspieranie przez działanie”, podczas których ojcowie będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności jak wspierać i budować bezpieczną, pełną zaufania relację z dzieckiem oraz z jakimi uzależnieniami i zachowaniami ryzykownymi mierzy się dzisiejsza młodzież.

Na tę część kampanii będzie można zapisywać się drogą mailową: info@gladiusgloriae.pl, do końca tego roku. Spotkania są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Każde spotkanie odbędzie się w innym powiecie województwa pomorskiego, bliższe dane podamy na początku roku.

Terminy warsztatów to:

10 luty 2022 – spotkanie I

10 marca 2022 – spotkanie II

21 kwietnia 2022 – spotkanie III

12 maja 2022 – spotkanie IV

9 czerwca 2022 – spotkanie V

Działania promocyjne w sferze medialnej w ramach kampanii rozpoczną się 28.10.2021 r i potrwają do 19.11.2021r. Realizatorem projektu jest Fundacja Gladius Gloriae. Fundacja działa głównie na terenie województwa pomorskiego. Początki jej działań silnie wiążą się z Bractwem św. Pawła. Fundacja jest kontynuatorem działalności tego podmiotu, skupiającego mężczyzn pragnących szerzyć wartości patriotyczne oraz prorodzinne. W ramach strategii, Fundacja skupia się na propagowaniu tych wartości wśród mężczyzn dążących do rozwoju własnego i chcących być dla innych.

Zapisy sympozjum:

info@gladiusgloriae.pl

www.wplywojca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *