VI Diecezjalne Rekolekcje Mężczyzn

12 lutego 2022

W dniach 7-9 marca bieżącego roku odbędą się VI Diecezjalne Rekolekcje Mężczyzn.

Hasło tegorocznych rekolekcji Jak PO MĘSKU przeżyć Wielki Post? kolejny raz stawia nas pod ścianą, ścianą naszych męskich sumień: nadkruszonych, przypalonych, ciągle obrabianych.

Mężczyzno, ile razy próbowałeś już coś zmienić w swoim życiu? Zacząć biegać, zdrowiej się odżywiać, a może pogłębić relację z Bogiem, zaprosić Go do każdej chwili swojego życia? Jak bardzo tego pragnąłeś i jak dużo byłeś w stanie poświęcić dla tej zmiany? Jak często wytrwałeś w swoich postanowieniach i w okresie Wielkiego Postu zbudowałeś solidne fundamenty swojego przyszłego domu? A ile razy zabrakło Ci motywacji i zrobiłeś tylko nieznaczny lifting wierzchniej warstwy swojego serca? Ile razy przespałeś ten święty czas?

Drogi Mężczyzno, zapraszamy Cię na męskie rekolekcje, które w tym roku wygłosi ksiądz Jarosław Szymczak – kapłan Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach koło Warszawy, doktor teologii małżeństwa i rodziny. Duchowny, który dobrze zna psychikę mężczyzn i potrafi dostrzec, jak istotna jest, szczególnie w obecnych trudnych czasach, rola mężczyzn jako członków rodzin (mężów, ojców, dziadków), Kościoła oraz członków naszej polskiej społeczności.

Tegoroczne przygotowania do świąt Wielkiej Nocy odbywać się będą w Parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, mieszczącej się w Gdańsku przy ulicy Powstańców Warszawskich 52. Spotykamy się o godzinie 19.00 na Mszy Świętej, po której zostanie wygłoszona konferencja wraz z nauką rekolekcyjną.

Kobieto, opiekunko domowego ogniska, przyprowadź na te rekolekcje swojego mężczyznę i razem wsłuchajcie się w głoszone Słowo Boże.

Bądźmy mocni w Panu – siłą Jego potęgi (EF 6, 10).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *