Zaproszenie!

20 lutego 2023

Szczęść Boże Bracia z Bractwa Świętego Pawła!!!

Jak wszyscy wiecie, wzorem lat ubiegłych, jednym z najważniejszych wydarzeń, które organizujemy, i co chyba ważniejsze, w których uczestniczymy, są Męskie Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne.

W tym roku rekolekcje odbędą się w dniach 6, 7 i 8 marca 2023 roku o godz. 18.00 w parafii NMP Matki Kościoła i Św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku, wg sprawdzonej formuły (rozpoczynamy Eucharystią, po niej nauka rekolekcyjna).

W tym roku przyjął od nas zaproszenie do głoszenia Słowa Bożego Ojciec Jerzy Morański, salwatorianin z Trzebnicy, kaznodzieja, założyciel i opiekun Wspólnoty Słowa Sykomora, kapelan wspólnoty Mężczyźni Św. Józefa we Wrocławiu, prelegent w czasie wydarzeń Oblężeń Jasnej Góry.

Tematem przewodnim nadchodzących rekolekcji jest:

„Oto ja mężczyzna – poślij mnie.”

To niezwykle ważny czas dla nas mężczyzn, który ma służyć pogłębionej formacji naszych serc. Mam nadzieję, że zarezerwujecie ten czas dla siebie poprzez należytą organizację Waszych obowiązków rodzinnych i zawodowych, gromadnie uczestnicząc w tym Wydarzeniu.

Każdego roku, osoby odpowiedzialne za organizację tego Wydarzenia, starają się zaprosić do głoszenia Słowa Bożego niezwykłych ludzi, którzy przez dar dany im od Boga poruszają nasze męskie serca. Pamiętacie kto wygłaszał do nas Rekolekcyjne Słowo w ubiegłych latach…?

Przypomnę:

Ksiądz Krzysztof Ławrukajtis (dwukrotnie),

Ojciec Jacek Olczyk SJ,

Ksiądz Marek Dziewiecki,

Ksiądz Jacek Stryczek,

Ksiądz Jarosław Szymczak…

Trudno nie pamiętać o takich kaznodziejach, którzy przybyli do Bractwa głosić Dobrą Nowinę poza czasem rekolekcyjnym, jak:

świętej pamięci ksiądz Piotr Pawlukiewicz, ojciec Adam Szustak, ksiądz Michał Olszewski, ksiądz Wojciech Beben, ksiądz Adam Jeżka, ksiadz prof. Maciej Bała, ksiądz Piotr Adamski, ksiądz Łukasz Grelewicz, ksiądz Jan Perszon, ksiądz Piotr Wiecki, ksiądz Tomasz Kosewski, ksiądz Krzysztof Grzemski, ksiądz Rafał Starkowicz, ksiądz Jan Uchwat, ksiądz Karol Wnuk, ojciec Paweł Kowalski, czy obecny ksiądz Biskup Piotr Przyborek…

A byli też i  świeccy ewangelizatorzy – Strażak Donald Turbitt, Bill Moyer, Bernard Margueritte, Marek Filar, Jacek Pulikowski, Witek Wilk…

Trochę się tego nazbierało w naszej wspólnej historii…

Pamiętam, jak niejednokrotnie, długo po wydarzeniach rekolekcyjnych, wygłoszone do nas Słowo rezonowało w nas. Pamiętam te niezwykle gorące dyskusje, w których Bracia wypowiadali ważne słowa, o tym jakie towarzyszą im myśli, emocje i uczucia po wysłuchaniu męskich nauk, jak mówili z czym się nie zgadzają, co ich poruszyło, a co trafiło dokładnie w punkt problemu, z którym zmagają się od lat… No, i o to chodzi panowie!!!

Przypomnę, że owocami poprzednich męskich rozważań wielkopostnych, które poprowadził ksiądz Jarosław Szymczak, są organizowane przez niego tzw. Kompasy (indywidualne i dla małżeństw), nakierowane na nasz osobisty rozwój, w tym rozwój duchowy oraz Warsztaty dla Małżeństw (1 program pt.” TY+JA=MY”), które już dwukrotnie odbyły się w Gdańsku, a ostatnie warsztaty i najbliższe (kwiecień) poprowadzi nasz kapłan – Krzysztof Ławrukajtis…

Przypadek?

Często nie zauważamy, jak Bóg powoli, ale konsekwentnie prowadzi nas w tym zagonionym świecie,  a przecież te owoce w nas są – warto o tym pamiętać i jak najczęściej wyjmować je z „zakurzonego koszyka”. Wiele dobra odnalazło w nas wygłoszone Słowo Boże przez zaproszonych gości. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym w taki sposób?

Na naszej stronie internetowej są relacje, nagrania z tych minionych wydarzeń… Może warto czasami tam zajrzeć, odświeżyć wygłoszone treści. Może dzisiaj tamto Słowo nieco inaczej w nas wybrzmi…

Zachęcam do odwiedzania strony i udostępniania jej treści.

Mam nadzieję, że w tym roku Pan Bóg nas również nie zawiedzie…

Męskie Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne – niepozorne wydarzenie, odbywające się wysiłkiem kilku, może kilkunastu osób, przyjazd gościa – kaznodziei, którego zaprosili ludzie z Bractwa (?!), czy aby na pewno???

Pisząc te słowa do Was, patrząc z zadumą na męskie rekolekcje z przeszłości i ich owoce, mam pewność, że wiele osób natrudziło się, żeby te nauki doszły do skutku, ale Tym, który zapraszał gościa, który mobilizował nas do pracy i zaangażowania, był  sam… Bóg.

A czy Ty – Bracie czujesz, że Bóg ciebie konkretnie zaprasza na te wydarzenia? Czy czujesz się zaproszony do współtworzenia tego wydarzenia? Czy raczej próbujesz nie ryzykować i nie wchodzić w większą zadumę, bo będzie Ci grozić wyrzut sumienia, że się nie zaangażowałeś, że nie pomogłeś, że nie otworzyłeś swego serca na głos Pana?

Podejmij męską decyzję i pamiętając z poprzednich rekolekcji (dzień trzeci), czym tak naprawdę może być jałmużna, może warto stracić trochę czasu także na aktywne włączenie się w nadchodzące rekolekcje wielkopostne… Zapraszam Ciebie Bracie do współtworzenia tego wydarzenia, a może nie tylko ja Ciebie zapraszam???

Jest jeszcze jedna rzecz bardzo istotna, dotycząca naszej formacji i naszego zadania w życiu. Chodzi o EWANGELIZACJĘ!!!

Wielu ludzi nie zauważy, że jest takie wydarzenie jak Męskie Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne…

Tutaj jest właśnie nasza rola…

Mówmy o tym, zapraszajmy ludzi, znajomych, bliskich, tak nielubianego szwagra, jak i ulubionego przyjaciela…

Zróbmy to z odwagą, odpowiedzialnością – osobiście, ale jak zabraknie nam odwagi i możliwości – to wyślij mu zaproszenie mailem, wykorzystaj  komunikatory, zachęcaj!

Postaw przed sobą zadanie przyprowadzenia 3 osób na te rekolekcje!!!

Nie dasz rady???

Trudno…

Zaproś jedną!!! Tutaj już nie ma możliwości tłumaczenia się…

ZAPRASZAM WSZYSTKICH WAS, WASZYCH PRZYJACIÓŁ, KOLEGÓW I ZNAJOMYCH NA:

MĘSKIE DIECEZJALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

6 – 8 MARCA 2023 ROKU

GODZ. 18.00

NMP Matki Kościoła i Św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku

Ul. Marynarki Polskiej 148.

Z Panem Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *