Odpust Bractwa

25 stycznia 2019

Dnia 25 stycznia 2019 roku, w Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni odbyło się specjalne, odpustowe spotkanie Bractwa Świętego Pawła.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18.00 od wspólnej Eucharystii, podczas której słowo skierowane w szczególności do Bractwa wygłosił ks. dr hab. Jacek Bramorski, Rektor Gdańskiego Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego.

Liturgię ubogaciła piękna oprawa muzyczna, a także licznie zgromadzeni u Stołu Pańskiego Bracia. Była to okazja do wspólnej modlitwy dziękczynnej za Bractwo, za formację, kapłanów, liderów i wszystkich członków Bractwa. Szczególnie wspominani byli cisi Bracia oraz zmarły niedawno Brat Witek. Tego dnia była także możliwość podjęcia abstynencji alkoholowej w formie trwającej rok krucjaty, ofiarowanej Panu Bogu w określonej intencji. Na takie wyrzeczenie zdecydowało się piętnastu Braci.

Po Mszy Świętej odbyła się agapa przygotowana przez członków gdyńskiego oddziału. Przy kawie, herbacie i poczęstunku można było wymienić poglądy, poznać bliżej Braci i ich rodziny, zacieśnić więzy. Jednym słowem – świętować.

List od Asi

W ramach spotkania został odczytany również list od pani Asi, żony naszego zmarłego Brata Witka:

Kazanie odpustowe

Dla tych, którzy nie mogli być z nami na wspólnym świętowaniu przesyłamy homilię ks. Jacka z mszy odpustowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *