Męskie Rekolekcje 2024

1 lutego 2024
Rekolekcje dla mężczyzn w Gdańsku plakat w wersji poziomej

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Diecezjalnych Rekolekcji dla Mężczyzn, organizowanych przez naszą wspólnotę, które odbędą się w dniach 26-28 lutego. Prelegentem będzie Ksiądz Filip Krauze, doktor teologii fundamentalnej i Kapelan Jego Świątobliwości Benedykta XVI. Ksiądz Filip podzieli się z nami swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem, które zdobył w czasie pełnienia również wielu innych funkcji kościelnych.

Temat rekolekcji to „Wiara, własność, rodzina – a co ponadto, od złego pochodzi”.

Nie zwlekajcie z decyzją o uczestnictwie w rekolekcjach. Wielkanoc już niedługo. Poukładajcie sobie priorytety. Dla wierzącego mężczyzny istotne jest aby dobrze przygotować się do tego najważniejszego wydarzenia w naszym Kościele. Zarezerwujcie sobie ten czas już dziś. Słowo które skieruje do nas ksiądz Filip z pewnością zaowocuje naszym osobistym męskim rozwojem ale również będzie promieniować na nasze rodziny.

Do zobaczenia.

O prowadzącym:

Ksiądz Filip Krauze otrzymał Chrzest Święty 31 marca 1974r. w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku-Wrzeszczu. Święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 1998 r. w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Doktorat z teologii fundamentalnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II obronił 8 grudnia 2004 r. W latach 2000-2006 pełnił funkcję delegata Rektora KUL ds. współpracy z zagranicą. W latach 2007-2014 pracownik Kurii Metropolitalnej Gdańskiej, Kapelan Jego Świątobliwości Benedykta XVI. Wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym, w Gdańskim Archidiecezjalnym Kolegium Teologicznym w Gdyni, Dyrektor Centrum Informacyjnego Archidiecezji Gdańskiej oraz diecezjalny kapelan Zakonu Rycerzy Kolumba. W latach 2014-2019 duszpasterz w Kanadzie, kapelan szpitali uniwersyteckich i administrator parafii Najświętszej Maryi Panny w Toronto. Od 2020 r. wykładowca teologii fundamentalnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w latach 2021-2023 dyrektor Biura Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół KUL, Pełnomocnik Rektora KUL ds. kontaktów międzynarodowych oraz współpracy z uczelniami katolickimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *