#7 Bóg reżyserem?

21 kwietnia 2020

Spotkanie poprowadzi ks. Mateusz Tarczyński – kapłan archidiecezji gdańskiej, student teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, współtwórca vloga Inny wymiar.

Nasi goście to:

Piotr Cyrwus – urodził się 20 czerwca 1961r. w Waksmundzie. W 1985 roku ukończył PWST w Krakowie. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Teatrze Polskim w Warszawie w latach 1985-1986. Następnie w latach 1986-1989 grał w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi natomiast latach 1989- 1992 był związany z Teatru STU w Krakowie oraz od 1992r. występował w krakowskim Teatrze Starym. Obecnie jest związany ponownie z Teatrem Polskim Warszawie, jednak można go również zobaczyć w Teatrze Kamienica. Na wielkim ekranie zadebiutował w roku 1988 jako nawigator w filmie „Pomiędzy wilki”. Choć grał w wielu produkcjach, np. w „Panie Tadeuszu” jako Maciej Konewka lub w „Siostrach” jako Zbysio, i tak największą popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza z „Klanu”. Prywatnie żonaty jest z aktorką Mają Barełkowską. W 1990 roku został nagrodzony za wykonanie monodramu „Zapiski oficera Armii Czerwonej” na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.
Mariusz Żarnecki – aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Urodził się 1962 roku w Tarnowie. Jest absolwentem wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Debiutował rolą Malwolia w „Wieczorze Trzech Króli” Shakespeare’a (1986, PWST) za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Dyplomów Szkół Teatralnych. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze im. Jaracza w Łodzi, a potem przeniósł się do Gdyni i przez dwa lata występował na deskach Teatru Muzycznego. Od 1992 oglądamy go na scenie Teatru Miejskiego, w którym stworzył wiele świetnych ról.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *