Zakończenie roku formacyjnego

6 czerwca 2020

Bractwo św Pawła dziękuje za kolejny rok formacyjny z tematem przewodnim GŁOSZENIE, zakończony mszą świętą w Kolbudach Parafia Św. Floriana w Kolbudach, odprawioną przez ks. Krzysztofa Krzysztof Ławrukajtis, ks. Patryka z oddziału Kolbudy i ks. Michała z oddziału Przymorze – bez księży i bez Eucharystii nie ma wspólnoty.

🙏Dziękujemy za kazanie, w którym ks Patryk nie tylko nam słodził, ale też wskazał obszary do rozwoju. Dziękujemy za mocne wskazanie, że to Eucharystia ma być centrum życia wspólnoty.

🙏 Dziękujemy Pawłowi za organizację grilla na zakończenie!

🙏Dziękujemy ks. Dawidowi Dawid Szabowskiemu za plan formacyjny, który nas prowadził w temacie GŁOSZENIE po śladach św Pawła w jego pierwszej podróży apostolskiej. Za refleksje o tym KOGO głosimy, czy naprawdę GO spotkaliśmy, JAK chcemy głosić, czy nie towarzyszy nam PYCHA w próbach głoszenia.

🙏Dziękujemy za Wielkanocne rekolekcje z ks. Dziewieckim o wspólnocie, tydzień przed covid’owym zamknięciem kraju okazały się prorocze: temat pokazujący nam, jak mamy budować wspólnotę rodzinną, małżeńską, ale też naszą, braterską, kościelną, formacyjną.

🙏Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich braci w działalność, we wszystkie wydarzenia, w zwykle spotkania cotygodniowe, za Waszą pracę nad sobą. Czasem efekty były drobne, ale warto choć trochę postąpić do przodu. Prace własne (czytanie Ewangelii) i zalecenie prowadzenia dziennika duchowego wskazywały na to, że mamy osobistą odpowiedzialność w rozwoju, nikt inny za nas nie wykona tej pracy. Musimy współuczestniczyć w wysiłku.

W tym roku nie odbyło się Misterium Krzyża, nie uczestniczyliśmy w Marszu Życia, Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W posłuszeństwie Kościołowi, aktywność przeniosła się na spotkania online, na szczęście technologia na to pozwalała. Mamy nadzieję, że był to czas refleksji i tęsknoty za Eucharystią i wspólnotą.

🙏Dziękujemy ks. Mateuszowi Mateusz Tarczyński i Przemkowi Przemysław Kurkowski za ciekawe live-chat’y: wszystkie do odsłuchania na kanale You Tube Bractwa:

W nowy rok formacyjny 20/21 wejdziemy z planem przygotowanym przez ks Krzysztofa (🙏dziękujemy), budując naszą wspólnotę po to, by lepiej głosić Dobra Nowinę. By wzmacniać się nawzajem, by ostrzyć swoje charaktery w męskiej wspólnocie, by dać się upomnieć i dać się podźwignąć, by podążyć ZA Jezusem, nie PRZED Nim. By uczyć się od św Pawła, jak głosić i jak słuchać Ducha Świętego w tym zadaniu. Już we wrześniu gdy pozwoli sytuacja, chętni spotkają się na Jasnej Górze, by w pełni ruszyć z formacją w październiku w Waszych oddziałach.

Błogosławieństw w czasie wakacji Wam i Waszym rodzinom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *